Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
    

O nas

Niezagospodarowana faza glicerynowa stwarza ogromny problem ekologiczny podrażając produkcję biodiesla a nawet czyniąc ją nieopłacalną.

Firma Bioten wychodząc naprzeciw energetycznym oczekiwaniom opracowała oryginalną technologię bezodpadową i ekologicznie bezpieczną przerobu fazy glicerynowej na paliwo drugiej generacji .

Zagospodarowanie odpadów glicerynowych tzw. fazy glicerynowej powstającej przy produkcji biodiesla z olejów roślinnych i tłuszczów zwierzęcych na biodiesel (FAMA – estry metylowe wyższych kwasów tłuszczowych) pozwala na całkowite wykorzystanie surowca i uzyskanie dodatkowych ilości biodiesla z fazy glicerynowej o wartości opałowej 46,2 MJ/ kg i nawozu mineralno - organicznego.

Produkty te czynią produkcję biodiesla ekologicznie bezpieczną, bezodpadową i ekonomicznie atrakcyjną.

Zamiarem firmy Bioten jest efektywne wdrażanie nowoczesnej, bezodpadowej technologii przerobu olejów roślinnych i tłuszczów zwierzęcych sposobem bezodpadowym i ekologicznie bezpiecznym dla środowiska.