Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
    

Aktualności


Umowa o dofinansowanie Projektu Salvus

Bioten Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt dofinansowany
z Funduszy Europejskich pt. „Wyposażenie laboratorium i opracowanie technologii wytwarzania bioemulgatorów z odpadów glicerynowych przez Bioten Sp. z o.o. w Poznaniu”.

Przedmiotem projektu jest opracowanie nowej w skali świata, zgłoszonej do opatentowania technologii zagospodarowania odpadowych tłuszczów (roślinnych, zwierzęcych), zawierających glicerynę i jej pochodne. Odbiorcami rezultatu projektu będą przedsiębiorstwa z sektora chemicznego, szczególnie rynków branży budowlanej oraz opcjonalnie rynków wykończenia wnętrz.

Głównym rezultatem projektu będzie opracowanie i wdrożenie na rynek:

·         innowacji procesowej, polegającej na opracowaniu nowej metody przerobu odpadów z produkcji zakładów chemicznych oraz biorafineryjnych w celu uzyskania nowych produktów – bioemulgatorów o nazwie handlowej Salvus (stanowiących estry metylowe polimetoksyglicerolu wyższych kwasów tłuszczowych)

·         innowacji produktowej – emulgatora, wyróżniającego się brakiem zapachu, właściwości drażniących i alergicznych, wysoką stabilnością emulsji podczas jej użytkowania i przechowywania, brakiem reaktywności w stosunku do składników emulsji, wysoką zdolnością do emulgowania i stałą równowagą hydrofilowo-hydrofobową oraz niskim kosztem produkcji

 

Wynikiem realizacji projektu będzie dywersyfikacja przychodów Wnioskodawcy, jak również wzrost jego konkurencyjności na rynku.

 

Wartość projektu: 5 446 575,27 zł

Wartość dofinansowania: 2 580 401,75 zł